Бронекатери «Аккерман» та «Бердянськ» успішно пройшли державні випробування

 

Два новітніх бронекатери типу «Гюрза-М», проекту 58155, успішно пройшли державні випробування та на початку грудня 2016 року мають увійти до складу ВМС України.

 «Аккерман» та «Бердянск» підтвердили усі заявлені ходові характеристики. На початку листопаду катери виходили в море на вогневі випробовування, протягом яких отримані відмінні  результати у стрільбі як із гармат, так і з гранатометів.

 

 

 

Всі мішені у вправах поцілені з перших пострілів як удень, так і вночі. Також відмінно зарекомендувала себе система автоматичного супроводу повітряних цілей на низьких висотах.

Катери були збудовані на київському заводі «Ленінська кузня» та спущені на воду в листопаді 2015 року. Параметри катерів: довжина — 23 метри, ширина — 4,8 метри, максимальна швидкість — 25 вузлів, дальність — 700 морских миль. Екіпаж — 5 чоловік. На озброєнні мають два дистанційно керовані  бойові модулі «Катран» у складі автоматичної 30-мм гармати, спареного 7,62-мм кулемету КТ та двох гранатометів.

 

 

gyurza_uzbekystan

Раніше на заводі “Ленінська кузня” вже були побудовані два бронекатери проекту 58155, які після успішних випробовувань були передані Міністерству оборони Узбекистану.