ДП СЗТФ “ПРОГРЕС” НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ З ПИТАНЬ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ПОЛОЖЕНЬ МІЖНАРОДНОГО ДОГОВОРУ ПРО ТОРГІВЛЮ ЗБРОЄЮ.

08 квітня – 12 квітня 2019 року представник ДП СЗТФ «ПРОГРЕС» взяв участь у міжнародній конференції, яка проходила в м. Женева (Швейцарська Конфедерація) та була присвячена імплементації положень Міжнародного договору про торгівлю зброєю (Arms Trade Treaty).

Під час міжнародного заходу представники більш ніж 30 країн обговорювали основні положення Договору, а також механізми корегування функціонування національних систем експортного контролю у відповідності до вимог зазначеного документу.

Слід зазначити, що за підсумками неформального спілкування було визнано, що українська система експортного контролю є однією з найефективніших та відповідає міжнародним стандартам.

В той же час учасники конференції приділили увагу окремим проблемам контролю за експортом звичайних озброєнь, які не повністю висвітлені у Договорі, а саме питанням передач товарів військового призначення іноземним користувачам на тимчасовій основі без передачі прав власності (на умовах лізингу), недостатньому механізму контролю за виконанням умов Договору та відсутністю дієвих механізмів стягнень з порушників взятих зобов’язань.

Слід очікувати внесення певних доповнень до Договору під час наступної п’ятої конференції країн-учасниць Договору про торгівлю зброєю, яка відбудеться 26-30 серпня 2019 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) що стимулюватиме створення більш жорстких рамок практики експорту та імпорту звичайних озброєнь.

Під час робочих зустрічей представником ДП СЗТФ «ПРОГРЕС» було обговорено практичні кроки започаткування співробітництва з Колумбійською державною компанією «INDUMIL» (спільне виробництво, експорт та імпорт озброєнь), німецькою компанією «Dinamit Nobel Defence» (виробництво сучасних високотехнологічних систем броньового захисту, пожежогасіння та бойових модулів), а також з окремими країнами Центральної Америки.

 

Довідково: Договір про торгівлю озброєннями був ухвалений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою регулювання міжнародної торгівлі звичайними озброєннями шляхом встановлення найвищих міжнародних стандартів, запобігання та усунення нелегальної торгівлі та нелегального розповсюдження звичайних озброєнь. Станом на теперішній час Договір ратифікований 101 країною. Україна підписала Договір 23 вересня 2014 року, але досить його не ратифікувала.