ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “СПЕЦІАЛІЗОВАНА ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНА ФІРМА “ПРОГРЕС” ВІДЗНАЧИЛА 30-ТУ РІЧНИЦЮ З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ

 
13 лютого 2020 року виповнилося 30 років державному підприємству “Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма “Прогрес”, що входить до складу концерну “Укроборонпром”.
 
За оцінками компанії, за весь час роботи “Прогрес” виконав контрактів на загальну суму близько 2 млрд дол. США.

“Прогрес” – найстаріший вітчизняний спецекспортер, заснований у 1990 році. За 30-річну діяльність “Прогрес” здійснив поставки військової та спеціальної техніки у більш ніж 50 країн на різних континентах, включаючи країни Європи, Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Латинської Америки та Африки.

Саме це підприємство у 1996 році уклало найбільший в історії незалежної України контракт у сфері ОПК – на поставку танків Т-80УД до Пакистану на суму більше ніж 600 млн дол. США. Контракт було успішно виконано в 2002 році. У 2010-му році підприємство призупинило свою роботу через проблеми з іншим експортним контрактом і повернулося на світовий ринок озброєння після Революції Гідності – у 2014 році.

За шість років команда “Прогресу” відновила втрачені позиції та завоювала нові ринки збуту, зокрема, на Близькому Сході.

Сьогодні серед партнерів підприємства – більше 15 країн світу. “Прогрес” активно працює на ринках Саудівської Аравії, США та Польщі, експортує військові товари поточного виробництва (основні бойові танки, бронетранспортери, транспортні літаки “Антонов”, сучасні морські судна, системи зв’язку, радарні установки), сучасні технології та ноу-хау, а також роботи з розробки та проектування новітніх зразків озброєнь і військової техніки.

У 2019 році обсяг експорту продукції, робіт та послуг військового призначення фірми “Прогрес” сягнув 150 млн дол. США. Це майже втричі більше, ніж у 2018 році. Такий результат дозволив підприємству посісти 2 місце за обсягом експорту з-поміж 7 підприємств-експортерів, що входять до складу Укроборонпрому. Середньомісячна заробітна плата в компанії становить 71 тис грн.

Сьогодні компанію з 65 працівників очолює Тарас Шийко, який повернувся відроджувати підприємство у 2014-му році і в цілому працює на “Прогресі” близько 20 років:
“В історії Прогресу були різні сторінки, але протягом останніх п’яти років нам вдалося не лише стабілізувати підприємство, але й вивести свою продукцію на нові іноземні ринки. Це стало можливим завдяки орієнтації на потреби замовника та комплексному підходу до вироблення та просування продукції, напрацьованій репутації, яку вдалося зберегти та команді, яка вміє працювати у турбулентних умовах”.

“За підсумками 2019 року Укроборонпром експортував продукції військового призначення на 511 млн дол США. Це – на 100 мільйонів більше, ніж минулого року. Це перший рік збільшення обсягів експорту після декількох років стагнації. У 2020 році очікуємо збільшення експорту на 20%. Це можливо, якщо буде проведена реформа спецекспортерів, мета якої – скоординувати їх роботу на зовнішніх ринках та покращити кооперацію з іноземними партнерами. “Прогрес” – це кузня кадрів спецекспортерів, фундамент, з якого розпочався і на якому будується оборонний експорт всієї країни”, – розповів генеральний директор Концерну Айварас Абромавичус.

Державне підприємство «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «ПРОГРЕС» (ДП СЗТФ «ПРОГРЕС») було засноване у 1990 році як перший в Україні офіційний експортер/імпортер військових товарів і послуг, а отже воно має довготерміновий діловий досвід роботи на ринках озброєння та військової техніки.